###jitkacharvatova.er.cz na Facebooku a též Twitteru###

Prosinec 2010

“Poslední soud” Oceánu pred turné…

22. prosince 2010 v 16:05 | Čmuchal |  AudioVideo
Oceán a Jitka Charvátová

Posledný koncert a "Poslední soud" - novonaskúšaná skladba na mini turné tohto roka, ktorá bola práve vrcholom večera. Akoby symbolicky "soud" rozhodol, že o Oceáne už stačilo polemizovať aké by to bolo keby…
Oceán je tu v inej, ale stále dobrej forme, z jasným rukopisom každého člena (fiction gitara Dušana Vozáryho, viac bluesové prsty Petra Kučeru, tvrdé bicie Honzu Vozáryho a naliehavý famózny hlas Jitky Charvátovej) a hlavne v žiadnom "major mainstreame".

Poslední soud, Brno 18.12.2010


Nová zpráva od JI na facebooku!

21. prosince 2010 v 19:38 | annie |  Novinky/News
.
před necelými 6 hodinami Jitka napsala na facebook :  

halalí... doufáme, že všichni bažanti skončili tam, kde měli... pečení v žaludku a syroví na pekáči!

( komentář ke koncertu v Roxy, který se odehrál, jak už jsme zmiňovali, 20.prosince 2010 ve 20:00 v Praze v klubu Roxy)

a hned na to Carrot okomentovala Ego ceny 2010

JI
to se nám líbí... :) -car.

I život hudebního publicisty přináší svá úskalí. Krom toho, že se během roku příliš nevyspíte, s polovinou prosince v zádech závratnou rychlostí stoupá potřeba sdílet vámi nasbíraná data s ostatními uživateli v síti. Nasbíraná data za kalendářní rok, rozumějte.

Jitka Charvátová je zpěvačka roku Ego cen 2010

21. prosince 2010 v 18:48 | Čmuchal |  Novinky/News
Ego Ceny - Jitka Charvátová
Jitka Charvátová je podle Ego cen nejlepší zpěvačkou Československa za rok 2010. 
Podívejte se v celém článku na zbytek oceněných...

Oceán & Jitka Charvátová - Poslední soud (Brno, 18.12. 2010)

20. prosince 2010 v 18:08 | Čmuchal |  AudioVideo
Ze sobotní akce Oceánu a Jitky Charvátové v brněnském Faválu jsou na youtube první videa. Skupina představila mimo již zahraných skladeb také jednu novou, která se jmenuje "Poslední soud". Koukejte níže.
Oceán hrál tyto písně v tomto pořadí:
Dávná Zem
Čas
Padají Koně
Aha
Poslední Soud
Jeden Den
Noc je Jako..
+
Dávná Zem
Čas
Aha


Další z mnoha pozitivních recenzí desky Feed My Lion

20. prosince 2010 v 17:44 | Čmuchal |  Media
jitchaalbum
Vydal: Big Demoiselles, distribuce Popron Music
Délka: 45:49
Vydáno: leden 2010
Skladby: Real Life, Deep Connection, Big Demoiselles, Human Song, Isolated, Feed My Lion, I´m That Girl, Likilikila, Loose That, Smile, The Tiger, Ego

Zpěvačka Jitka Charvátová toho má v muzice za sebou poměrně dost. Pomineme-li její klavírní začátky, pak ve skupině Fiction dokázala držet krok s uhrančivým Mejlou Hlavsou, k rozjeté taneční hudbě se dostala přes kapelu Skyline, s níž natočila tři alba. A oba tyto vlivy se slily v její sólový debut Feed My Lion, který se ubírá ve znamení electro popu s přesahy do hip hopu, rocku a temnějšího ambientu.
Hranici mezi popem a elektronickou hudbou vybalancovala zpěvačka výborně. Různé syntezátory drží rytmus, okysličují skladby a dodávají jim lehkost, tak trochu sci-fi atmosféru a vzdušnost. Vkusný pop pak evokují výrazné, v mnoha případech jednoznačně hitové melodie, hravost, přehlednost písní a celkový příjemný pocit z celého alba.
Oba přístupy se nejlépe propojily ve čtyřech největších hitech desky. Real Life, vyloženě rádiový singl s chytrou melodií a pestrým rytmem. Nadupaný song Big Demoiselles, v němž se střídá nabroušený, energický Jitčin vokál s klidnějším a jemnějším hlasem Vandy Choco ze skupiny Cartonnage. Ale pasují k sobě skvěle. Navíc prý obě založily společný živý projekt, takže se máme na co těšit.
Třetím hitem je poprocková balada s chytlavým refrénem a silnou gradací I´m That Girl, čtvrtým pak energičtější a kytarou ozdobený song Likilikila. Strhující skladba ve strhujícím tempu.
Ostatní písně nemají sice tak jasnou linku, ale to jim nic neubírá na jejich zajímavosti. Temněji a syrověji vyznívá Deep Connection, retro náladou zavánějí Loose That a Smile, pomalejší duet s Colinem Sturrtem The Tiger vzdává hold Mejlovi Hlavsovi, Human Song je velice otevřenou písní a alternativní Ego přináší zklidnění na závěr. Ať už jsou skladby oblečeny do jakéhokoli kabátu, pořád to jsou v první řadě poctivé písničky.
Skladatelsky se o ně podělila Jitka Charvátová s producentem nahrávky Arminem Effenbergem, dalším hostem z Cartonnage. Znějí velice moderně, pestře a skladatel v nich dokáže vyjádřit řadu pocitů, od radosti až k smutku. S výjimkou básně Williama Blacka The Tiger se o texty postarala Petra Milcová. Jsou v angličtině a tento jazyk zpěvačce dokonale sedí.
Jitka Charvátová zpívá uvolněně, přirozeně, do ničeho se nemusí tlačit. Stejně tak vyznívá i celé album Feed My Lion, které navíc disponuje světovým zvukem. Díky své pestrosti se hned tak neoposlouchá.
Hodnocení autoraa pak že si elektronika s popem nerozumí


Dnes večer JI a Mother Ducks v Roxy!

20. prosince 2010 v 17:37 | Čmuchal |  Koncerty/Events
Jitka Charvátová

Free Mondays with Jitka Charvátová & Mother Ducks
Party Uvádí Roxy Promotion 20.12. 2010 v clubu Roxy
  • live act Jitka Charvátová (CZ), Mother Ducks (cz)
  • guest dj Vje (CZ), Win.cent (CZ), Neuronic (CZ)
Zpěvačka Jitka Charvátová (JI; ex-Skyline) a její live kapela Mother Ducks se ještě před letošními Vánoci rozhodli dokázat, že jejich hudba je opravdu nadžánrová.
Jitka Charvátová aka JI začínala svou hudební kariéru po boku Mejly Hlavsy v projektu Fiction a později na sebe upozornila jako zpěvačka formace Skyline. V lednu tohoto roku vydala své debutové sólové album s názvem Feed My Lion u labelu Big Demoiselles. Album je autorské a jeho producentem byl Armin Effenberger (např. Cartonnage, Sunshine, No Heroes). Feed My Lion propojuje prvky electro popu, 8 bitu, ambientních nálad, ale i hip hopu. Dokážete si představit spojení elektroniky,estetiky 80. let a mysliveckého plesu? Ne? Tak přijďte 20.12. do Roxy(Praha) na Free Mondays a buďte u zakončení Jitčina podzimního turné a pražské myslivecké electro sezóny. Čeká vás tanechudbazpěv a samozřejmě bohatá tombola s hodnotnými dary. A co je na tom nejkrásnější, všechno to bude zadarmo!

JI: Myslivci všech zemí, spojte se! Již zítra ve vašem Roxy!

19. prosince 2010 v 19:23 | Čmuchal |  Novinky/News
JI & Mother Ducks
Jitka Charvátová napsala na svůj facebook před pár minutami čerstvou zprávu...

Myslivci všech zemí, spojte se! Již zítra ve vašem Roxy!

Jak vám jistě už došlo, tak v ní upozorňuje na zítřejší elektrobál, jenž se bude konat v pražské Roxy.

Napiš JI na guestbook

19. prosince 2010 v 19:03 | Čmuchal |  Novinky/News
Jitka Charvátová

Je něco, na co se chceš zeptat Jitky, máš nejasnost ohledně nějaké akce, kterou Jitka pořádá nebo jen tak pozdravit, pochválit vystoupení? Napiš Jitce na guestbook, který najdeš na jejím webu - www.jitkacharvatova.com a ona ti osobně v brzké době odpoví ...

Musicserver: Jitka Charvátová a její Mother Ducks zvou na electro-ples do Roxy

19. prosince 2010 v 16:33 | Čmuchal |  Media
JI & Mother Ducks
Již v pondělí 20. prosince čeká Jitku Charvátovou a její kapelu Mother Ducks poslední zastávka jejich podzimního turné. Ta se uskuteční velmi netradičně v rámci electro-plesu.
Zpěvačka a její live skupina se ještě před letošními Vánoci rozhodli dokázat, že jejich hudba je opravdu nadžánrová. Pokud si nedokážete představit spojení elektroniky, estetiky 80. let a mysliveckého plesu, přijďte v pondělí 20. prosince od 20 hodin do pražského klubu Roxy na Free Mondays. Návštěvníky čeká tanec, hudba, zpěv a samozřejmě bohatá tombola s hodnotnými dary. Nejkrásnější na tom všem je, že to celé bude úplně zadarmo.
Dress code na tuto akci je jednoznačný - lovecké a myslivecké oblečení a doplňky. Co se zbraní týče, ty jsou dovoleny pouze plastové. Jednoznačně rozpoznatelní myslivci navíc dostanou lístek do tomboly zdarma. (publikováno 19.12. 2010)

iReport: Electro ples v Roxy pod taktovkou Jitky Charvátové

18. prosince 2010 v 14:50 | Čmuchal |  Media
Jitka Charvátová & Mother Ducks chystají před Vánoci myslivecký electro večírek s bohatou tombolou! V pražském klubu Roxy vystoupí bývalá zpěvačka Skyline v rámci Free Mondays zadarmo.
Zpěvačka Jitka Charvátová (JI; ex-Skyline) a její live kapela Mother Ducks se ještě před letošními Vánoci rozhodli dokázat, že jejich hudba je opravdu nadžánrová. Dokážete si představit spojení elektroniky, estetiky 80. let a mysliveckého plesu? 
Jitka Charvátová

Tak přijďte 20. 12. do Roxy (Praha) na Free Mondays a buďte u zakončení Jitčina podzimního turné a pražské myslivecké electro sezóny. Čeká vás tanec, hudba, zpěv a samozřejmě bohatá tombola s hodnotnými dary. A všechno to bude zadarmo! Pozor, začátek akce je ve 20:00.

Fotky nahé Jitky Charvátové

17. prosince 2010 v 21:05 | Čmuchal |  Fotky/Photos
Jitka Charvátová
Přinášíme fotky JI, které jsme čerstvě objevili na internetu. Vypadáto, že snímky jsou starší, tipuji z minulého roku. Pravděpodobně jedna z těchto šesti fotek byla upravena a znáte ji jako cover
alba Feed My Lion...

Více fotek v celém článku...↓↓Jitka Charvátová v Inboxu na Óčku

16. prosince 2010 v 8:16 | Čmuchal |  AudioVideo
JI představuje svůj klip Real Life. uvádí: Diana KobzanováBývalá zpěvačka Skyline jede sólo! uvádí: Lenny, odvysíláno na TV Óčko: 9.2.2010


Oceán v sobotu na rádiu Krokodýl!

15. prosince 2010 v 19:02 | Čmuchal |  Novinky/News
Oceán a Jitka Charvátová
Fanclub Oceánu na facebooku uvedl, že bude dělat Oceán v sobotu rozhovor v brněnském rádiu Krokodýl v den koncertu v klubu Favál. Skupina v rádiu začne po 15. hodině, rádio vysílá online, tudíž můžete poslouchat. To jestli tam bude i JI, nebylo řečeno. Uvidíme...
Jitka Charvátová - Feed My Lion