###jitkacharvatova.er.cz na Facebooku a též Twitteru###

Prosinec 2010

Jak dopadla JI ve Slavíkovi...

5. prosince 2010 v 14:10 | Čmuchal |  Novinky/News
Slavík 2010 - JI
Jitka Charvátová postoupila v anketě Český Slavík 2010 z 171. na 79. místo. Příští rok vyšvihnem Jitku za její práci ještě výše, to je přece jasné. Viz níže.
Slavík 2010 - JI

Mother Ducks

5. prosince 2010 v 10:46 | Čmuchal |  Biografie/Biography
Radka Urbancová aka Carrot /vocal, synth

Carrot

Po klasickém hudebním vzdělání byla součástí různorodých pardubických nebo olomouckých kapel a projektů: pop-rockové TuaOnde, elektronický Patrik Bergman, indie-rockové Beeline, popové ConFuse, jazzové NuTrio. Nedávno zakotvila v Praze, kde v současnosti zpívá v divadle a v JI & Mother Ducks

Pavel Matyáš aka Papaja /bass, guitar, synth

Papaja

12 let zvučí všechno možný, 6 let dělá v rádiu, hraje na bassguitar v řadě kapel /Marek Dusil & YoungBlood, Qjeten, P.R.D.I., FajBeat. 10 let se zjevuje na taneční klubové scéně a hraje deephousík v rámci projektu DeepTuneUp. Pod stejnou "značkou" tvoři i tracky, něco vyšlo na lokálních kompilačkách /NightFunk, ArtForLife/.

Pharoah Smeaton-Russell /drums
Pharoah Smeaton-Russell

Pharoah je rodilý Londýňan, který nedávno přesídlil do Prahy. Na bicí začal hrát v 16, po té, co navštívil svůj první živý koncert, a sám říká, že se naučil hrát na "jam sessions". Během let vystřídal řadu projektů a stylů, od reggae až po jazz, a hrál po celé Evropě. Vystupoval anebo nahrával s takovými kapelami a muzikanty, jako jsou The Noisettes, Emilliana Torrini, Dele Sosimi a řadou dalších.

DJ Crazy Helena /DJ, der Deutsche Vokal
DJ Crazy Helena

Narodil se v Linzi, ale už 10 let v Praze prohání gramce, byl účastníkem projektu Walter Kraft. Hraje jako DJ po českých klubech (elektronika). Sběratel vinylů.

JI o sobě: Nechtěla bych být blondýnou

5. prosince 2010 v 9:30 | annie |  Novinky/News
jitule


Jitka na facebooku okomentovala klip smile, ve kterém se nám ukázala jako blondýna.Naštěstí jen s blonďatou parukou. Sama k tomu dodala :  JI
taky jsem z toho doteď v šoku:)

Zbrusu nové profilové foto Jituš na facebooku.

2. prosince 2010 v 19:29 | Čmuchal |  Fotky/Photos
JI
Foto: Marek Lapčík, edit: Jan Hladonik

Čerstvá recenze alba Feed My Lion.

2. prosince 2010 v 19:21 | Čmuchal |  Media
jitchaalbum
Ak vo vás vrie akákoľvek nahromadená nezvyčajná a tak trochu alternatívna fáza, treba ju "dať von". Vtedy vznikajú nové formy podania, nové úlety, nové projekty a možno aj váš iný formát…
Jitke Charvátovej tak vznikol riadne hladný elektronický lev… a JI mu hodila riadne kvalitné sústo…
V českej speváčke Jitke Charvátovej tak možno driemal nenažraný lev eletroniky a presvedčivého kvalitného popu. Album FEED MY LION som nedopočúval celý ani na tretí krát, pretože sa mi zdal ťažký, trochu rozbitý, nekompaktný a JI (pseudonym speváčky) som poznal v úplne inom formáte (Fiction, Skyline). Mal som rovnaký pocit ako keď Paul Hewson prezentoval Pop - tá istá energia potreby dať niečo iné von, nahromadený materiál, ktorý však tak úplne nesedel do konceptu, na ktorí boli všetci zvyknutí. V každom prípade nenažraný lev z albumu JI  nasaďuje českej elektronickej scéne laťku poriadne vysoko. Po asi šiestom počúvaní som zistil, že mi pripomína zvuk producenta Dannyho Sabera (Hutchence, remixy U2) a viem si kľudne predstaviť JI v štúdiu s Williamom Orbitom a Howie B.

(celá recenze v celém článku)

Přidejte si JI na facebooku a dostanete CD!

1. prosince 2010 v 19:08 | Čmuchasl |  Novinky/News
facebook profil

Abyste měli větší motivaci pozvat přátelé a známé, aby si přidali Jitku Charvátovou na facebooku, slibuje Jitka a její tým, že vylosuje z 1000 jejích fanoušků na facebooku pět, kteří obdrží její CDčko Feed My Lion.
Snažme se tedy Jitku potěšit a možná právě my budeme také těma šťastnými. ;)
Šanci máme velikou - 5:1000 :)
Jitka Charvátová - Feed My Lion