###jitkacharvatova.er.cz na Facebooku a též Twitteru###

Další z mnoha pozitivních recenzí desky Feed My Lion

20. prosince 2010 v 17:44 | Čmuchal |  Media
jitchaalbum
Vydal: Big Demoiselles, distribuce Popron Music
Délka: 45:49
Vydáno: leden 2010
Skladby: Real Life, Deep Connection, Big Demoiselles, Human Song, Isolated, Feed My Lion, I´m That Girl, Likilikila, Loose That, Smile, The Tiger, Ego

Zpěvačka Jitka Charvátová toho má v muzice za sebou poměrně dost. Pomineme-li její klavírní začátky, pak ve skupině Fiction dokázala držet krok s uhrančivým Mejlou Hlavsou, k rozjeté taneční hudbě se dostala přes kapelu Skyline, s níž natočila tři alba. A oba tyto vlivy se slily v její sólový debut Feed My Lion, který se ubírá ve znamení electro popu s přesahy do hip hopu, rocku a temnějšího ambientu.
Hranici mezi popem a elektronickou hudbou vybalancovala zpěvačka výborně. Různé syntezátory drží rytmus, okysličují skladby a dodávají jim lehkost, tak trochu sci-fi atmosféru a vzdušnost. Vkusný pop pak evokují výrazné, v mnoha případech jednoznačně hitové melodie, hravost, přehlednost písní a celkový příjemný pocit z celého alba.
Oba přístupy se nejlépe propojily ve čtyřech největších hitech desky. Real Life, vyloženě rádiový singl s chytrou melodií a pestrým rytmem. Nadupaný song Big Demoiselles, v němž se střídá nabroušený, energický Jitčin vokál s klidnějším a jemnějším hlasem Vandy Choco ze skupiny Cartonnage. Ale pasují k sobě skvěle. Navíc prý obě založily společný živý projekt, takže se máme na co těšit.
Třetím hitem je poprocková balada s chytlavým refrénem a silnou gradací I´m That Girl, čtvrtým pak energičtější a kytarou ozdobený song Likilikila. Strhující skladba ve strhujícím tempu.
Ostatní písně nemají sice tak jasnou linku, ale to jim nic neubírá na jejich zajímavosti. Temněji a syrověji vyznívá Deep Connection, retro náladou zavánějí Loose That a Smile, pomalejší duet s Colinem Sturrtem The Tiger vzdává hold Mejlovi Hlavsovi, Human Song je velice otevřenou písní a alternativní Ego přináší zklidnění na závěr. Ať už jsou skladby oblečeny do jakéhokoli kabátu, pořád to jsou v první řadě poctivé písničky.
Skladatelsky se o ně podělila Jitka Charvátová s producentem nahrávky Arminem Effenbergem, dalším hostem z Cartonnage. Znějí velice moderně, pestře a skladatel v nich dokáže vyjádřit řadu pocitů, od radosti až k smutku. S výjimkou básně Williama Blacka The Tiger se o texty postarala Petra Milcová. Jsou v angličtině a tento jazyk zpěvačce dokonale sedí.
Jitka Charvátová zpívá uvolněně, přirozeně, do ničeho se nemusí tlačit. Stejně tak vyznívá i celé album Feed My Lion, které navíc disponuje světovým zvukem. Díky své pestrosti se hned tak neoposlouchá.
Hodnocení autoraa pak že si elektronika s popem nerozumí

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Jaká písnička se Ti líbí od Jitky Charvátové nejvíce?

Real Life 10.1% (90)
Deep Connection 9.2% (82)
Big Demoiselles (feat. Vanda Choco) 11.4% (102)
Human Song 7.2% (64)
Isolated 8% (71)
Likilikila 7.1% (63)
Feed My Lion 5.7% (51)
I'm That Girl 8% (71)
Loose That 6.3% (56)
Smile 9.4% (84)
The Tiger 9.1% (81)
Ego 8.7% (78)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Jitka Charvátová - Feed My Lion